Srbská odysea

Autor: Gabriel Huraj | 16.9.2011 o 23:30 | Karma článku: 8,49 | Prečítané:  749x

Rozdelenie Srbska? To, čo pozerám v správach, nie je nič iné ako nadržiavanie druhej strane. Rozdelenie Srbska bolo nelegitímne na národnostnom princípe. Teraz, keď nastal znovu tento problém.

Akosi sa zabudlo na severnú časť Srbska,  v ktorej sa nachádzajú Srbi, ktorým umelo vznikol štát a sú doma cudzincami. Ak dokázali na národnostnom princípe rozdeliť Srbsko, prečo nemôžu na národnostnom princípe pripojiť sporné Srbské územie k Srbsku - nech už majú pokoj?

Veď je to obyčajné nadržiavanie Kosovským Albáncom. Keď Srbi poslali do svojej časti štátu svoju armádu, nebolo to v poriadku. Aký meter má medzinárodné spoločenstvo? OSN doteraz neuznala Kosovo. Je len dobré, že Slovensko tiež patrí ku tým krajinám, ktoré Kosovo neuznali.

Jednoducho - ukradnúť niekomu jeho vlasť sa nerobí. Tá menšina sa mala prispôsobiť väčšine. Pripomína mi to Sudety. Prepáčte mi toto prirovnanie, ale nedá sa ináč. Jednoducho je to okupované územie a nikdy iné nebude. Raz a navždy už by mala OSN prijať rozhodnutie o nemennosti hraníc. Mohlo by sa to stať iba po vzájomnej dohode. Problémy inak budú pretrvávať aj v budúcnosti. Ak majú mať veľmoci rovnaký meter tak nech uznajú aj Palestínu. Tiež sú na svojom území a tiež sú ako cudzinci vo svojej vlasti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?