Čo je horšie - metán alebo oxid uhličitý?

Autor: Gabriel Huraj | 16.9.2011 o 22:04 | Karma článku: 5,49 | Prečítané:  677x

To si na začiatku svojej éry povedali aj dinosaury a vymreli! Hej veru, čo ak príčinou globálneho otepľovania nie je oxid uhličitý, ale metán? Teória ako každá druhá. Špekulácia a Akty X dokopy.

Bol som na našej záverečnej konferencii  v Bruseli o globálnom otepľovaní pri príležitosti medzinárodného roka lesov. Vypočul si zopár názorov. Je to naozaj závažný problém, aj keď o metáne sa tam nehovorilo. Tak som začal premýšľať. Je to jeden z najnebezpečnejších skleníkových plynov (samozrejme okrem vody).

Preto sa pýtam, prečo sa nepredávajú emisie aj z našich zadkov? Veď náš počet neustále stúpa! Už ani neviem koľko miliárd nás je?  Šesť či sedem? Pre týchto ľudí treba aj potravu a to je ďalší metán, ktorý produkujú zvieratá.

Museli sme nájsť nepriateľa a tým sa stal oxid uhličitý. Dobrý biznis. Vlastne ani neviem, ako ho všetok spočítajú a ako, že predajú tie povolenky niekomu inému. Kto mu odpočíta koľko, že tej CO dvojky vlastne v skutočnosti spálil.  Sú to určite náročné výpočty a ja ich asi nepochopím. Nevadí.

Druhú vec, ktorú som si uvedomil na konferencii, bolo množstvo veľmi kvalitného papiera, ktorý padol za obeť propagačným materiálom, ktoré by stačilo dať na nejaké CD a ešte ľahšie by bolo, keby si to každý mohol stiahnuť na kľúč a bolo by. Nemusel by som domov vláčiť päť kíl propagačných  materiálov.

Zdá sa však, že papier je nenahraditeľný na takýchto konferenciách, rokovaniach a projektoch. Nevadí, že ešte raz či dva razy sa na to pozriete a ostane to ležať v kúte.

Uvádzam preto túto konšpiračnú teóriu o CO- dvojke. Niekedy ma totiž už unavujú debaty o tomto akože generálnom probléme nášho globálneho otepľovania.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Fico na sneme opäť útočil aj na médiá

Vo funkcii podpredsedov skončia Dušan Čaplovič a Pavol Paška.

DOMOV

Odhalila kauzu predsedníctva. Odkiaľ prišla Zuzana Hlávková?

Gymnázium, ktoré navštevovala, jej plánuje vyjadriť verejnú podporu.

EKONOMIKA

RegioJet skracuje svoje vlaky do Košíc, na prevádzku má málo vozňov

Jazdiť bude len so siedmimi vozňami.


Už ste čítali?