Európska únia si žije nad pomery

Autor: Gabriel Huraj | 8.9.2011 o 22:45 | Karma článku: 14,28 | Prečítané:  2200x

Prečo ? Odpoveď je jednoduchá. EÚ a jej parlament je požierač  peňazí. Kolos, ktorý vznikol je ako dinosaurus. Už len čaká, kedy zahynie a rozpadne sa. Potom sa nečudujme, že podobne ako EÚ sa chcelo správať  aj Grécko, Írsko, Španielsko či Portugalsko. Jednoducho si chceli žiť a žijú na vysokej nohe.

Politici rokujú a rokujú. No a čo má z toho obyčajný človek žijúci na Slovensku? Nič. Aj tie Eurofondy nie sú to, čo bývalo. Miliardy lietajú hore dolu. A únia len rokuje. Ak sa nič nevyrokuje, zloží sa komisia, ktorá bude rokovať. Tá nepríde na nič a tak vzniknú jednotlivé podkomisie komisie. Tak si na stretnutí v Európskom parlamente zatlieskame a ideme na chlebíčky.

A ty človeče dolu pracujúci sa len pozeraj. Aké majú mesačné platy, ktoré ty nedosiahneš ani za rok. Pre istotu potrebujeme aj dva parlamenty a to v Bruseli aj v Štrasburgu. Francúzi by asi pripravili novú revolúciu, ak by sa zrušil tento úplne zbytočný inštitút, ale platiť ho treba.

Poľnohospodári zase plačú, pretože nemajú rovnaké podmienky ako ich západní kolegovia. Je to pravda. Ak sa to nedarí vyrovnať, nech sa to úplne zruší. Áno, potraviny pôjdu hore, ale aspoň sa zreálni cena práce a produktov. Ľudia si uvedomia, koľko v skutočnosti čo stojí.

Nech EÚ prestane so sociálnou politikou neúmerného prisťahovalectva a nech sa radšej začne venovať problému zvýšenia populácie v našich krajinách tým, že vytvorí vhodné podmienky mladým ľuďom na to, aby si založili rodinu. Všetky iné otázky sú dôležitejšie ako toto. Potom plačeme, že nebude mať kto na nás pracovať.

Nech sa zreálnia štátne výdavky. Ak môže slovenský učiteľ učiť za 500 € na mesiac, nech učí aj grécky či írsky. Prečo máme my platiť za niečo, čo spôsobila iná krajina? Nech sa Gréci zložia na svoj dlh, veď si ho vyrobili sami. Nech si zdania svojich milionárov, veď najviac zarobili práve oni. Nech si znížia platy, dôchodky, sociálne dávky hoci aj o 50%. Stále budú na tom lepšie ako Slováci.

Proste prasiatko EÚ praská od prežierania a zrazu prasiatko zistilo, že korýtko mu vyschlo. Farmári ho oklamali. Je načase, aby sa prasiatko EÚ začalo hýbať a začalo dodržiavať jednoduchú diétu. Neprežierať sa a nežiť v nereálnom luxuse len preto, že je lenivé.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?