Neprispôsobivý občan – zákon a poriadok

Autor: Gabriel Huraj | 15.8.2011 o 21:33 | Karma článku: 9,32 | Prečítané:  1281x

Mnoho z nás sa vyjadrovalo k cigánskej či rómskej otázke. Ja sa k nej nebudem vyjadrovať. Prečo? Pretože takáto definícia neexistuje a zaváňa totálnym fašizmom. Kedysi Hitler chcel riešiť Židovskú otázku a kam to viedlo?

Radšej hovorme o neprispôsobivej skupine občanov, do ktorej môže patriť podstatne širší okruh účastníkov, národností, etník, náboženstiev a pod.. Sme na pokraji anarchie, ktorej predchádzala príliš otvorená demokracia, v ktorej si začal každý uplatňovať výhody a na povinnosti sa temer zabudlo. Kto chcel zneužiť situáciu, stačilo si len vymyslieť nejaký dôvod – trebárs ja som zo skupiny nelúpaný Banán a začnem protestovať proti všetkým, ktorí konzumujú banány. No a čo teraz? Vznikne nová sekta - tzv. Bananisti. Títo sa zaregistrujú a začnú štrajkovať a protestovať za práva banánov. No a EÚ im vytvorí klub Banana a vytvorí komisiu na preskúmanie ich práv.

Následne zakážu konzumáciu banánov v celej EÚ, pretože by sme porušovali ich právo. Nevadí, že sú menšina a len využívajú demokraciu. Musí sa Bananistom vyhovieť. Nie sú ani ultrapravicoví a ani ultraľavicoví. Tak čo s nimi? A tak si Bananisti vytvoria vlastné sídliská. Nebudú pracovať, pretože je to proti ich presvedčeniu. Nebudú rešpektovať zákony, pretože je to proti ich presvedčeniu. No ale budú chcieť peniaze na svoj život a vtedy začnú znovu štrajky, a tak milá pracujúca spoločnosť nielenže budete Bananistov živiť, ale nedáte si už ani banán, pretože Eurokomisár pre ľudské práva Vám to zakáže.

Potom budú všetci hľadať riešenia, ako to „vyriešiť“? Tieto riešenia budú zdĺhavé, bude to stáť kopu peňazí a s Bananistami si už nikto neporadí a začnú znovu štrajkovať. A tak sa z nich stanú neprispôsobiví Bananisti a sem-tam si rozbijú nejaký výklad. Sem-tam niekoho olúpia, respektíve zabijú a všetko zvalia na to, že sú menšina a že nemajú za čo jesť. Hlúpe ? To áno, len horšie, že reálne sa to môže stať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?