Nórsky teror

Autor: Gabriel Huraj | 25.7.2011 o 19:19 | Karma článku: 5,59 | Prečítané:  942x

Bol som akurát na služobnej ceste v Berlíne. Tá správa bol pre mňa  šok, ktorý som doteraz nerozchodil. Pri minúte ticha sa mi slzy tlačili do očí. Mám totiž priateľov V Nórsku a sú z toho v šoku. Táto krajina, ktorú mám naozaj rád, si to vôbec nezaslúžila.

Možno práve preto sa jej to stalo. Krajinka ako z rozprávky, ktorá sa zmenila na horor. Tento čin sa charakterizovať vôbec nedá a pochopiť už vôbec nie. Za čo mohli tie deti? Za čo mohli ľudia z centra Osla? Čo chcel vrah vlastne dokázať?

Po týchto uliciach Osla som sa kedysi prechádzal. Takáto rana a to ešte od svojho vlastného obyvateľa a rodeného Nóra,  je hrozná. Pritom si bol vedomý toho, že sa mu vlastne nič nestane. Zákony sú v tomto prípade na smiech a demokracia s humanizmom úplne zlyhávajú.  Vlastne nie je čoho sa báť. Trest smrti neexistuje. Väzenia sú skôr rekreačnými zariadeniami, kde všetko za väzňov platí štát, teda my všetci.

V sumáre sa zločinci nemajú v EÚ čoho vôbec báť a nemajú pred ničím rešpekt. Je to chorý a zvrátený systém. Slušnosť sa vytráca a slušný človek už v súčasnej dobe prakticky je odsúdený na zánik. Dúfam, že sa z toho Nóri spamätajú a vyslovujem im hlbokú sústrasť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?