On o voze ony o koze

Autor: Gabriel Huraj | 19.6.2011 o 21:01 | (upravené 19.6.2011 o 21:21) Karma článku: 5,86 | Prečítané:  1117x

Po prečítaní  blogu a diskusie som si pozrel aj záznam na internete a musím len potvrdiť niektoré zo slov autora. Nedalo mi nezareagovať, pretože ministerstvo školstva jednoducho stráca argumenty, respektíve vôbec žiadne nemá.

Ako mohli diskutujúce  učiteľky vravieť, že používajú program PowerPoint od roku 1999? Väčšiu demagógiu som ešte nepočul. Ako je možné tvrdiť, že všetci učitelia  ovládajú tieto obslužné programy? Môžem garantovať, že ani žiaci a ani učitelia nie sú na tom so svojimi IT schopnosťami tak excelentne, ako to vystupujúce uviedli.

Ďalším zarážajúcim faktom bola obhajoba programu, ako keby diskutujúci boli jeho autormi! Nie je mi jasný ani postoj vystupujúceho z prostredia IT a obhajujúceho tento produkt ako vlastný, keď sám prezentoval, že je to vlastne len licencia a že ho používajú už v 20 krajinách.

Čiže ako obyčajnému smrteľníkovi mi je jasné, že nejaká firma kúpi zahraničný software aj s licenciou. Na ministerstve  školstva zadali túto zákazku tejto firme. Tá tento produkt preloží, trochu upraví a odpredá. Nebolo mi preto dosť jasné, prečo diskutujúci vravel, že to trvá tri roky. Bral by som to, ak by to vyvíjali sami.

Prečo potom daný produkt na základe súťaže nekúpilo ministerstvo ako The best of ?  Stačilo ho už len preložiť.

A čo takto si zobrať príklad z Mojžiša a urobiť tieto prezentácie na základe súťaže pre učiteľov zo SR, nielen na prírodné vedy, ale aj na humanitné. Podľa pripravenej matrice by si pripravili výstupné produkty a tie najlepšie by boli odmenené trebárs sumou 1000 €. Jednoduché, účelné a flexibilné. Potom by možno naozaj učitelia začali ovládať aj PowerPoint.  

Musím len poďakovať autorovi článku Mirovi Kosečekovi a Martinovi Mojžišovi za odvahu a poukázanie na tento problém.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?