Včerajší deň darcov krvi, alebo čo ma naozaj naštvalo

Autor: Gabriel Huraj | 15.6.2011 o 15:14 | Karma článku: 9,03 | Prečítané:  1701x

Včera som bol darovať krv. Chodím viac menej pravidelne. No včerajšok ma naozaj riadne naštval! Ak si myslíte, že sa to týkalo darcov, personálu, alebo hocikoho iného, mýlite sa.

Bol som naštvaný na seba. Ako vždy s dobrým pocitom si vstanem a idem darovať krv. Klasické pozdravy a vtipkovanie s veľmi milým personálom na hematotransfúznaj stanici v Spišskej Novej Vsi. Sestričky, lekárky plné optimizmu a úsmevu. Už len kvôli tomu sa oplatí darovať krv. No a tí ľudia, to je kapitola sama o sebe. Zažartujú, usmejú sa. Proste deň krásne začína. No a potom tradičný odber vzorky. A to ma naštvalo. Zvýšená hladina leukocitov  a je po odbere! Neviem prečo, ale štve ma to doteraz. Kde je ten prekérny zápal, keď sa cítim vcelku fajn?

No a tak zoberiem paralen – dúfam, že zaberie a dúfam, že na budúci týždeň už znovu budem môcť darovať krv a stretnúť sa znovu s  milým personálom a darcami. Keď sme hrali hokej na Olympijských hrách,  boli  sme aj s manželkou darovať krv. Bola  tam super atmosféra a hlavne sme vyhrali.

Druhou vecou je, že som mohol svojim darcovstvom niekomu pomôcť. Je jedno komu, ale určite človeku, ktorý to potrebuje. Nie som veľmi zástanca finančných zbierok. Skôr darujem to, čo je v mojej moci a čo naozaj pomôže ľuďom v núdzi.

Preto som naštvaný na seba a leukocity J. Neumožnili mi niekomu pomôcť. Dúfam však, že nabudúce už odídem s lepším pocitom. Týmto chcem aj poďakovať  personálu v SNV, ktorý je naozaj zlatý.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Dokonalosť bokom, treba sa dohovoriť - Fenomén bratislavskej viacjazyčnosti

Či človek prežije - vojnu, koncentračný tábor, vyhnanstvo -, záviselo často aj od toho, či ovláda jazyk, hovorí Jozef Tancer, autor knihy Rozviazané jazyky

EKONOMIKA

Daň z nehnuteľností narástla. Kde ľudia platia najviac?

V Novom Meste nad Váhom zaplatia ľudia na daniach až o 330 percent viac ako vlani.

KULTÚRA

Pixar nikdy nedobehneme, ale máme iné prednosti, hovorí autorka Lichožrútov

Drž sa ľudí, ale drž sa od nich ďalej! Pravidlo jeden pre ponožkožrúta.


Už ste čítali?